Kurumsal

Hakk��m��zda


“ HER ÇOCUK TEK, EŞSİZ VE BENZERSİZDİR ”

TARİHÇEMİZ

 

Özel Forum Çamlık Anaokulu olarak amacımız; 3-6 yaş grubu çocukların gelişimsel (özbakım, motor, sosyal, bilişsel, dil) alanlarını destekleyerek ilkokula ve hayata hazırlamaktır.

 

Ayrıca ; Çocuklarımızın yaratıcı, bağımsız, katılımcı, paylaşımcı, özgüvenli, üretken, sorumluluk sahibi ve başarılı yetişkinler olma yolunda adım atmalarını sağlayabilmektir.
Çocuğunuzun eğitiminde amacımız ; amacınız ise, gelin buluşalım!

 

 MİSYONUMUZ

            Atatürk Devrim ve İlkelerine bağlı, Özgür, Laik ve Demokrat bir kişilik olma yolunda ilerleyen, kendine güvenen, kendisi ve çevresiyle barışık, kültürel ve insani değerleri benimsemiş, paylaşımcı, katılımcı, insanları ve yaşadığı dünyayı seven, doğaya ve çevreye karşı duyarlı, toplumsal ve bireysel ilişkilerinde saygılı “ben” bilinci yerine “biz” bilinciyle hareket edebilen bireyler yetiştirmektir.
 
VİZYONUMUZ
       
            Çocuklarımızı sosyal bireyler olarak yarına ve geleceğe hazırlanıp eğitim sektöründe örnek, mükemmel bir okul olmaktır.
 
EĞİTİM FELSEFEMİZ
 
            Anaokulumuzda “Etkin Öğrenme Modeli” uygulanmaktadır. Etkin öğrenme, yaparak-yaşayarak öğrenmedir. Etkin öğrenme, çocukların seyredip dinlemekle yetinmeyip, bu sürece etkin olarak katıldığı, değiştirerek, hareket ederek uygulamaların içinde bulunduğu anlamına gelmektedir.
            Günlük programımız, çocuklarımıza öğrenmenin sorumluluğunu taşımayı, düşünmeyi, görmeyi, analiz etmeyi, problem çözmeyi, yapıcı-üretici olmayı, iletişim kurmayı, paylaşmayı, sırasını beklemeyi, işbirliği yapmayı ve tüm insanlara katkıda bulunmayı öğreteceği fırsatlar oluşturmaktadır.
 
AMACIMIZ
·         Çocuğun gelişiminin olumlu seyretmesini sağlamak,
·         Kendi kişiliğini tanıyıp, değerli ve yetenekli, bir varlık olduğunu hissettirmek,
·         Çevreyi tanımasına yardımcı olmak,
·         Çocuğu ilkokula hazırlamak,
·         Kendi haklaını korumasını ve başkalarının haklarına saygı göstermesini öğretmek,
·         Anne-Baba dışındaki diğer yetişkinlerle diyalog kurmayı öğretmek,
·         Merak duygusunu geliştirmek,
·         Oyun yolu ile çocuğun ruhsal ve bedensel gelişimine yardımcı olmak,
·         Büyük ve küçük kasları geliştirmek, el becerisi kazandırmak,
·         Dil gelişimine yardımcı olmak, konuşma yeteneğini geliştirmek,
·         Sosyal gelişimine yardımcı olmak,
·         Liderlik özelliğini geliştirmek,
·         Disiplin alışkanlığı vermek,
·         Güven duygusunu geliştirmek,
·         Kendi başına iş yapabilme yeteneğini geliştirmek, kendisine verilen olanakları en iyi biçimde   kullanarak karşılaştığı sorunları çözümlemesini sağlamak.
 

ÇOCUK VE SAĞLIK

 Okulumuz  Temiz Okul ve Sağlıklı Okul olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  belgelendirilmiştir. Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan okulumuz Beyaz Bayrak ve Sertifika ile ödüllendirildi.

Ayrıca okulumuzda bulunan çocuk psikologumuz gerek öğrencilerimizle gerekse velilerimizle birebir görüşerek hizmet vermektedir. 

OKUL GİRİŞ-ÇIKIŞ SAATLERİ

Okulumuzda eğitim-öğretim haftanın 5 günü 07:30 - 18:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Kurumumuz yılın 12 ayı açık olup resmi tatiller, dini ve resmi bayramlarda kapalı bulunmaktadır.

AİLELER VE BİZ

· Yaş gruplarına göre çocukların psikomotor, sosyal, bilişsel,duygusal dil gelişimlerine uygun program hazırlanarak siz velilerimize dönemsel olarak iletilir.
· Çocuklarımıza yaş gruplarına uygun olarak testi uzmanımız tarafından dönemsel olarak   uygulanır.
· Çocuklarımızla ilgili geribildirim toplantıları düzenlenir.
 
ETKİN ÖĞRENME
 
             Etkin öğrenme modelinde öğrenci merkezdedir ve aktif olarak programlara katılır, deneyerek,yaparak ve yaşayarak öğrenir.Dosyalar