ÇOCUKLARDA HAREKETİN ÖNEMİ 

Çocuk, durmadan hareket eden, tümüyle etkin bir varlıktır. Özellikle yürümeye başladıktan sonra, sürekli hareket halindedir. Çocuk, organlarını çalıştırmak, iskelet yapısını kuvvetlendirmek, ciğerlerini geliştirmek, kanını harekete geçirmek ve sinir - kas bağlantılarını kuvvetlendirmek için harekete muhtaçtır. Bu hareketlilik çocuğun hem fazla enerjisinin harcanmasını hem de bol bol besin ve oksijen alarak büyümesini sağlar.

 

Çocuk hareket ederek büyüdüğü için, beden hareketi ona alacağı besin kadar gereklidir. Bu bakımdan onun koşmasına, tırmanmasına, zıplamasına, atlamasına uygun bir ortam hazırlamak ve bunları yapabilmesi için çocuğa izin vermek zorunlu görünmektedir. Gerek evde gerekse okulda çocuğu zorla hareketsiz bırakmak, ailenin ve okulun yaptığı en büyük hatalardan biridir.

 

YAZ OKULUNA GİTMENİN ÇOCUK GELİŞİMİ ÜZERİNDEKİ OLUMLU ETKİLERİ

 

1) Yaz okulları, çocuğun sosyal yönden gelişmesine olanak tanır.

2) Yaz okulları programları ile çocuk akranları ile hem Eğlenir, hem Öğrenir arkadaşları ile birlikte keyifli zaman geçirir, Kısaca Oynayarak Öğrenir..

 3) Yaz okullarında akranları ile vakit geçiren çocuk paylaşım ve iletişimi öğrenir.

4) Yaz okullarında zamanını öğretmen ve eğitmenlerin kontrolünde geçiren çocuk, zararlı pek çok faaliyetten uzak tutulmuş olur.

5) Yaz okulundaki aktivitelerle enerjisini doğru bir şekilde harcayan çocuk ruhsal ve psikolojik açıdan çok daha sağlıklı olur.

6) Gün içinde farklı deneyimler yaşayan çocuk, yaz okulunda tecrübe ettiği aktiviteleri aile bireyleri ile paylaşarak, doğru ve kaliteli iletişim kurmayı öğrenir.

7) Disiplin bilinci gerçekleşir, yaz okulu sayesinde çocuk, disiplinin hayatın hemen her noktasında var olması gereken bir kavram olduğunu algılar sadece okulda ders saatlerinde kurgulanmış olan sıkıcı bir kavram olmadığını fark eder.

  

EĞİTİMCİLER

Okulumuz öğretmenleri, belgeli antrenörler ve sertifikalı eğitmenler.

 BESLENME

Okulumuz yemekhanesinde diyetisyen ve sağlık birimi denetiminde sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı hizmeti.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Nüfus cüzdanı fotokopisi ( anne, baba ve öğrenci )

2 adet fotoğraf

 AKTİVİTELER

İNGİLİZCE, NEŞELİ BİLİM ATÖLYESİ, GÖRSEL SANATLAR ATÖLYESİ, AKIL OYUNLARI, SATRANÇ VE DUYUSAL OYUN ATÖLYESİ, YARATICI DRAMA ATÖLYESİ,                  BAHÇE OYUNLARI, ORGANİK TARIM, RİTM VE ORFF ATÖLYESİ, MUTFAK ATÖLYESİ, EĞLENCELİ PARKUR OYUNLARI, VE KODLAMA ATÖLYESİ

YAZ OKULU DÖNEMLERİ :  5 TEMMUZ 2021 PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYACAKTIR. ( 2 şer ve  4 er Haftalık Dönemler Halinde Planlanmıştır)

 Çamlık Anaokulu; Bornova Yaz Okulu